O szkole

 • „To nie wiedza, ale sposób w jaki dzieci się uczą, zadecyduje kim będą i jak poradzą sobie w życiu”.

  dr. Paul Epstein
 • Jaka to szkoła?

 • “Kraków Montessori School” to kameralna szkoła, gdzie razem z nauczycielami, dziećmi i ich rodzinami tworzymy domową, przyjazną atmosferę. Chcemy, żeby każdy uczeń czuł się u nas ważny i wyjątkowy.

  Oferujemy, niestandardowy program nauczania, który rozwija umiejętność samodzielnego i twórczego myślenia, wzajemnej komunikacji oraz współpracy. Jest on wzbogacony o wiele interesujących form aktywnego rozwoju i zajęcia poza murami budynku szkolnego. Dzieci mają możliwość eksperymentowania, odkrywania świata przyrody, kultury i nauki podczas wycieczek szkolnych, wyjazdów, wyjść do różnych, ciekawych miejsc czy obiektów.

 • W naszej szkole uczniowie są wolni od ograniczeń, jakie narzuca ich rówieśnikom szkoła konwencjonalna, takich jak: siedzenie w ławkach, rywalizacja, podręczniki.

  Dzięki metodzie Montessori, umożliwiamy uczniom harmonijny rozwój we wszystkich dziedzinach życia, wzbudzamy w nich entuzjazm do nauki, jednocześnie szanując ich indywidualną dziecięcą wrażliwość i osobistą godność.

  Program nauczania w Kraków Montessori School obejmuje w pełni realizację podstawy programowej MEN, wzbogacając edukację ucznia o niedostępne w tradycyjnych programach szkolnych treści z zakresu edukacji przyrodniczej, wielokulturowej, geograficznej, historycznej, botanicznej i przedsiębiorczości.

 • Montessori

 • W metodzie Montessori, dzieci same planują swoją edukację już od najmłodszych lat. Mają wolność wyboru, która stanowi w tej metodzie podstawowy i zasadniczy element pedagogiczny.

  Każde dziecko zdobywa wiedzę i rozwija się we własnym tempie. Nasi uczniowie nie są porównywani, oceniani czy nagradzani. Podejmując aktywność dla własnej satysfakcji, czerpią radość z własnych osiągnięć, a nie z porażek innych.

  Jak pokazuje doświadczenie  placówek Montessori na całym świecie, po zakończeniu edukacji metodą Montessori  dzieci są bardzo zorganizowane, znają swoje możliwości i potrafią świetnie planować swoje zadania.

 • Nauczyciele

 • W metodzie Montessori bardzo ważną rolę odgrywają nauczyciele, którzy starają się wspierać uczniów w ich wysiłkach, inspirować, zachęcać do eksperymentowania. Nauczanie i wychowanie prowadzone jest w duchu wzajemnej współpracy i pomocy.

  Nasi nauczyciele to osoby kompetentne, życzliwe dzieciom, pracujące z pasją. Podążają za dzieckiem, odpowiadając na jego zainteresowania i potrzeby.

  Aby osiągnąć najwyższe wyniki nauczania, robimy wszystko by zapewnić dzieciom najlepsze warunki do pracy.

 • W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli oraz nauczyciel wspomagający, który jest w klasie po to, aby wspierać dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi Pozwala to bliżej poznać potrzeby i talenty naszych uczniów.

  Wierzymy, że wszechstronny rozwój możliwy jest tylko dzięki połączeniu pracy nad umysłem oraz zmysłem estetycznym, co motywuje nas do stworzenia miłego, przyjaznego i dobrze zorganizowanego otoczenia.

 • Mundurki

 • W „Kraków Montessori School” obowiązują wygodne, ładne i chętnie noszone przez dzieci mundurki szkolne w wersji codziennej i galowej. Jednolite stroje sprzyjają lepszej identyfikacji ucznia ze szkołą, lepszej koncentracji na wykonywanym zadaniu, gdyż strój kolegi lub koleżanki przestaje zwracać uwagę dziecka, ale także likwidują problem porównywania się wśród dzieci na podstawie noszonych ubrań, ich ceny i marki. To również bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców, które oszczędza czas, ponieważ dziecko zawsze wie jaki strój włoży do szkoły następnego dnia.

  Co bardzo istotne, mundurki są wykonane z ekologicznych materiałów przez polską firmę.

 • Angielski

  Zajęcia językowe, podczas których dzieci poznają język angielski odbywają się 5 razy w tygodniu, w małych grupach. Program zajęć  został opracowany zgodnie z zasadami metody Montessori oraz jest zatwierdzony przez MEN.

 • Lokalizacja i otoczenie

 • Szkoła mieści się przy ulicy Skośnej 47., w Krakowie. W pobliżu znajdują się Las Żywiecki i Las Borkowski, co sprzyja bliskiemu kontaktowi dzieci z naturą.

  Szkoła posiada duży ogród z ekologicznym placem zabaw oraz boiskiem.

  Przestronne sale lekcyjne wyposażone są w starannie przygotowane i pogrupowane pomoce edukacyjne, które służą dzieciom w eksperymentowaniu w różnych dziedzinach, takich jak: język polski, język angielski, matematyka czy przyroda.W trakcie zajęć dzieci nie muszą przebywać w ławkach, ale mogą swobodnie przemieszczać się po sali, szukając dla siebie odpowiedniego miejsca, np. przy stole, na  dywanie czy na kanapie.

 • Chcesz zapisać do nas Twoje dziecko?