O szkole

• „To nie wiedza, ale sposób w jaki dzieci się uczą, zadecyduje kim będą i jak poradzą sobie w życiu”

dr. Paul Epstein
  • Jaka to szkoła?

• Kraków Montessori School to kameralna szkoła, gdzie razem z nauczycielami, dziećmi i ich rodzinami tworzymy domową, przyjazną atmosferę. Chcemy żeby każdy uczeń czuł się u nas ważny i wyjątkowy.

Oferujemy wyjątkowy, niestandardowy program nauczania, który rozwija umiejętność samodzielnego i twórczego myślenia, wzajemnej komunikacji oraz współpracy. Jest on wzbogacony o wiele interesujących form aktywnego rozwoju i zajęcia poza murami budynku szkolnego. Dzieci mają możliwość eksperymentowania, odkrywania świata przyrody, kultury i nauki podczas wycieczek szkolnych, wyjazdów, wyjść do różnych, ciekawych miejsc czy obiektów.

• W naszej szkole uczniowie są wolni od ograniczeń jakie narzuca ich rówieśnikom szkoła konwencjonalna, takie jak siedzenie w ławkach, rywalizacja, podręczniki.

Dzięki metodzie Montessori, umożliwiamy uczniom harmonijny rozwój we wszystkich dziedzinach życia, wzbudzamy w nich entuzjazm do nauki jednocześnie szanując ich indywidualną dziecięcą wrażliwość i osobistą godność.

Program nauczania w Kraków Montessori School obejmuje w pełni realizację podstawy programowej MEN, wzbogacając edukację ucznia o niedostępne w typowych programach szkolnych treści z zakresu edukacji przyrodniczej, wielokulturowej, geograficznej, historycznej, botanicznej i przedsiębiorczości.

• Montessori

• W Montessori, dzieci same planują swoją edukację już od najmłodszych lat. Mają wolność wyboru, która stanowi w tej metodzie podstawowy i zasadniczy element pedagogiczny.

Każde dziecko zdobywa wiedzę i rozwija się we własnym tempie. Nasi uczniowie nie są porównywani, oceniani czy nagradzani. Podejmując aktywność dla własnej satysfakcji, czerpią radość z własnych osiągnięć, a nie z porażek innych.

Jak pokazuje doświadczenie innych placówek Montessori na całym świecie, po zakończeniu edukacji montessoriańskiej dzieci są bardzo zorganizowane, znają swoje możliwości i potrafią świetnie planować swoje zadania.

Wiecej o Montessori
  • Nauczyciele

• W metodzie Montessori bardzo ważną rolę odgrywają nauczyciele, którzy starają się wspierać uczniów w ich wysiłkach, inspirować, zachęcać do eksperymentowania. Nauczanie i wychowanie prowadzone jest w duchu wzajemnej współpracy i pomocy.

Nasi nauczyciele to osoby kompetentne, życzliwe dzieciom, pracujące z pasją. Podążają oni za dzieckiem, odpowiadając na jego zainteresowania i potrzeby.

Aby osiągnąć najwyższe wyniki nauczania, robimy wszystko by zapewnić dzieciom najlepsze warunki do pracy.

• W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli, co pozwala bliżej poznać potrzeby i talenty naszych uczniów. Wierzymy, że wszechstronny rozwój możliwy jest tylko dzięki połączeniu pracy nad umysłem oraz zmysłem estetycznym.

Z tego wynika wielki nacisk na stworzenie miłego, przyjaznego i dobrze zorganizowanego otoczenia.

Wiecej o naszej kadrze
  • Mundurki

• Szczególną uwagę przykładamy do dobrej metody nauczania języka angielskiego.

Program nauki języka został opracowany oraz jest realizowany przy współpracy ze szkołą językową MOVA.

Zajęcia językowe odbywają się codziennie (5 godzin tygodniowo), w małych grupach.

• Angielski

Szczególną uwagę przykładamy do dobrej metody nauczania języka angielskiego.

• Lokalizacja i otoczenie

• Szkoła mieści się przy ulicy Skośnej 31.W pobliżu znajduje się las żywiecki i borkowski, co sprzyja bliskiemu kontaktowi dzieci z naturą.

Szkoła posiada duży ogród z ekologicznym placem zabaw oraz boiskiem

Przestronne sale lekcyjne wyposażone są w starannie przygotowane i pogrupowane pomoce edukacyjne, które służą dzieciom w eksperymentowaniu w różnych dziedzinach – języku polskim, angielskim, matematyce czy przyrodzie. W trakcie zajęć dzieci nie muszą przebywać w ławkach, a mogą zmieniać swoje położenie szukając dla siebie odpowiedniego miejsca w sali, np. przy stole, na dywaniku czy na kanapie

Chcesz zapisać do nas Twoje dziecko?