Zielona szkoła na Zaczarowanym Wzgórzu

08 września, 2017

Nasi podopieczni z klas IV-V spędzili wyjątkowe chwile podczas zielonej szkoły na Zaczarowanym Wzgórzu, nieopodal Krakowa. Wyjazd miał charakter integracyjny.

 

Zielona szkoła to czas uwielbiany przez naszych uczniów. Tym razem zorganizowaliśmy wyjazd integracyjny dla klas IV-V, który miał na celu integrację dzieci z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klasy. To podczas takich wyjazdów, poza mury szkoły, dzieci mają okazję nawiązać nowe relacje i przyjaźnie, a także zacieśnić te już istniejące, dlatego są one tak ważne.

Dzieci mogły spędzić czas na placu zabaw, na którym znajduje się trampolina oraz na wspólnym ognisku, a także uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych. Wspólna wycieczka do lasu, obserwacja przyrody i zachodzących w niej zmian, związanych z porą roku, a także charakterystyka zachowań zwierząt i nocne nasłuchiwanie sowy — to atrakcje, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Co więcej,  dzieci mogły nie tylko jeździć konno, pod czujnym okiem instruktora, ale także nauczyć się jak opiekować się koniem przed i po jeździe oraz jak się do niej przygotować. Z wielką radością, ale też uwagą podeszły do tego zadania, a sama jazda sprawiała im wyjątkową frajdę.

Pobyt na Zaczarowanym Wzgórzu, z którego roztacza się piękny widok na Beskid Wyspowy, pozostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych i naszym. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z licznych wyjazdów, podczas których dzieci nie tylko zacieśnią więzi, z kolegami, koleżankami i nauczycielami, ale także zdobędą nowe doświadczenia, w tym tak ważny w ich rozwoju kontakt z naturą i wiedzę na temat zachodzących w niej zmian.

 

Do zobaczenia na kolejnej zielonej szkole!

Witaj szkoło!Międzynarodowy Dzień Pokoju