Nasz zespół

  • Wioletta Skubera
   Dyrektor

   Wioletta Skubera

   Dyrektor

   Mgr psychologi i mgr filologii polskiej, dyrektor przedszkola Montessori House w Krakowie.
   Ukończyłam całościowe szkolenie Montessori na poziomie żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym.

   W pracy z dziećmi i rodzicami najważniejszy jest dla mnie człowiek – mały i duży- nasza wzajemna szkolna relacja oparta na szacunku i zaufaniu.
   Staram się każdego dnia budować naszą szkołę i naszą społeczność dzieci, nauczycieli i rodziców.
   EDUKACJA MONTESSORI jest dla mnie jednym z najżyczliwszych i najciekawszych systemów edukacyjnych na świecie.
   Pozwala nam dorosłym na nowo zatrzymać się nad małym dzieckiem, obserwować i rozwijać się wraz z nim…

   Zapraszam do współpracy prawdziwych nauczycieli, którzy z pasją i oddaniem pochylą się nam dzieckiem.

   Prywatnie:

   Prywatnie uwielbiam swoją rodzinę i czas spędzony z moimi córkami.
   Niezmiennie interesuję mnie psychologia rozwojowa, psychoterapia, ekologia, literatura.

   Moja codzienna praca daje mi nadzieję na to, że- cytując za Marią Montessori:
   „Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy,
   daje nam powód, by mieć nadzieję … nadzieję na pokój w przyszłości”

  • Anna Małecka
   Nauczyciel

   Anna Małecka

   Nauczyciel

   Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Śląskiego o specjalności Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego. Jestem również nauczycielem Montessori (PIM). W celu poszerzenia wiedzy z zakresu psychologii, ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku „Psychoprofilaktyka zaburzeń psychicznych- diagnoza i terapia psychologiczna” na Uniwersytecie Opolskim.

   Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, a więc kierunek studiów nie był decyzja przypadkową.

   W pracy z dziećmi lubię obserwować  jak z wrodzoną ciekawością poznają świat. Dzięki nim patrzę przez różowe okulary i wierzę, że wszystko jest możliwe.

   W pedagogice Montessori najbardziej cenię nieustanne rozwijanie indywidualnego potencjału, jaki drzemie w każdym dziecku. Ponadto preferuję wszechstronny  i w dużej mierze autokreatywny rozwój dziecka.

   Zostałam nauczycielką ponieważ …. dzięki temu mam poczucie, że moja praca ma sens,  i – lubię dzieci.
   W pracy z dziećmi najbardziej lubię …. ich radość, spontaniczność, szczerość  oraz to, że mnie nieustannie zaskakują. Lubię obserwować, jak się zmieniają, dojrzewają. Ważne jest również to, że otrzymuję od dzieci dużo: ciepła, serdeczności, ważnych przemyśleń.
   W pedagogice Montessori najbardziej cenię … sprawiedliwe i spokojne podejście do dzieci, wzmacnianie w nich samodzielności i kreatywności.

   Prywatnie:

   Z zasady zarażam optymizmem. W wolnych chwilach poszukuję inspiracji do codziennego działania w towarzystwie ciekawych ludzi i dobrej muzyki.

  • Agnieszka Mierzwa
   Nauczyciel

   Agnieszka Mierzwa

   Nauczyciel

   Jestem magistrem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej, a aktualnie jestem w trakcie kursu szkolnego Montessori (PIM)

   Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i motywuje do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Bardzo lubię ich spontaniczność, ciekawość świata i kreatywność. W kontakcie z dziećmi staram się patrzeć na świat ich oczami, to pozwala mi lepiej je rozumieć i odpowiadać na ich potrzeby.

   W pedagogice Montessori najbardziej cenię szacunek do dziecka, indywidualne podejście do jego potrzeb i możliwości, oraz to, że to „dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je” (M. Montessori).

   Prywatnie:

   Prywatnie jestem mamą „czwórki” dzieci: Patryka (21 lat), Dominika (20), Natalii (18) i Marioli (8). Czas spędzany z nimi jest dla mnie wielką wartością i radością. Lubimy wspólne muzykowanie, wycieczki i „scrabbelki”. Interesuję się biblistyką a moją pasją jest wspinanie wysokogórskie. Każdego roku z niecierpliwością czekam na wakacje i możliwość wyjazdu w góry. W ciągu roku, w wolnych chwilach, wspinam się na ściance, w podkrakowskich skałkach oraz biegam.

  • Iwona Bojarczuk
   Nauczyciel

   Iwona Bojarczuk

   Nauczyciel

   Jestem absolwentką Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Edukacji przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Wczesnej Edukacji Montessori, a także współpracownikiem Polskiego Instytutu Montessori. Praca z dziećmi daje mi radość. Codzienne odkrywanie ich niezwykłej wrażliwości, uważności, piękna i inteligencji jest dla mnie zawsze cennym przeżyciem. Sprawie że patrzę na świat z ufnością.

   Prywatnie:

   Prywatnie jestem mamą Blanki i Gai, miłośniczką koni oraz właścicielką kota i długowłosej świnki morskiej.

  • Anna Bojarska
   Nauczyciel

   Anna Bojarska

   Nauczyciel

   Jestem magistrem pedagogiki społeczno – opiekuńczej, ukończyłam przedszkolny kurs Montessori (PIM). Jestem w trakcie szkolnego kursu Montessori, a także w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Terapia pedagogiczna z elementami systemu Marii Montessori. Zostałam nauczycielem, ponieważ niezwykle cennym doświadczeniem jest dla mnie przebywanie z dziećmi, wspólne odkrywanie talentów, pasji i pochylanie się nad pięknem tego, co nas otacza.
   W pracy z dziećmi lubię obserwować ich radość i entuzjazm podczas nauki, nieustannie zaskakuje mnie głębia i wnikliwość dziecięcych przemyśleń.

   W pedagogice Montessori najbardziej cenię partnerskie, pełne szacunku relacje z dziećmi.
   Ważna jest dla mnie również przestrzeń do eksperymentowania i uczenia się przez doświadczenie.

   Prywatnie:

   Bardzo lubię podróżować i zwiedzać miejsca, o których nie można przeczytać w przewodniku. W wolnych chwilach słucham muzyki, gram na gitarze, jeżdżę na rolkach i łyżwach.

  • Monika Kowalczyk
   Nauczyciel

   Monika Kowalczyk

   Nauczyciel

   Jestem filologiem polskim, logopedą, oligofrenopedagogiem, absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W pracy z dziećmi najbardziej cenię ich kreatywne spojrzenie na świat i ogromną ciekawość życia. A w Pedagogice Montessori to, iż otwiera przed swoimi podopiecznymi wachlarz możliwości wszechstronnego rozwoju i dostosowuje edukację do ich indywidualnych potrzeb. Zostałam nauczycielką ponieważ bardzo lubię przebywać z dziećmi i dzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.
   Codzienne spotkania z dziećmi uczą mnie nowych doświadczeń i napełniają energią pomysłów.

   Prywatnie:

   Interesuję się psychologią, lingwistyką i związkami pomiędzy mową a myśleniem. W kręgu zainteresowań umieszczam także literaturę powszechną, szczególnie europejską i amerykańską XX wieku. W wolnym czasie uciekam do miejsc przepełnionych pełnią ciszy i przyrody. Najchętniej odpoczywam w górach patrząc na horyzont otoczony mgłą i przebłyskami słońca.

  • Ewa Kaim
   Nauczyciel specjalny

   Ewa Kaim

   Nauczyciel specjalny
   Magister Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pracowałam z dziećmi z dysfunkcjami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedszkolach oraz w trakcie wizyt domowych. Uczestniczyłam w spotkaniach zespołów konsultacyjnych oraz zespołów orzekających. Mam wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi z: autyzmem, zespołem Aspergera, upośledzeniem umysłowym, porażeniem mózgowym, FAS, padaczką lekooporną, zaburzeniami psychicznymi, SM1, niedosłyszącymi, słabo widzącymi, różnego rodzaju sprzężeniami oraz opóźnieniami rozwojowymi. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki specjalnej oraz kurs Integracji Sensorycznej I stopnia. Praca z dziećmi to moja pasja i radość, a jej motto to słowa Janusza Korczaka : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
   Prywatnie: Jestem mamą Daniela (14 lat) i Zosi ( 11 lat).W gronie rodziny i przyjaciół uwielbiamy nasze wypady do lasu, w góry i nad jeziora. Moje pasje to: przyroda, zwierzęta i muzyka.
   Prywatnie:

   Jestem mamą Daniela (14 lat) i Zosi ( 11 lat).W gronie rodziny i przyjaciół uwielbiamy nasze wypady do lasu, w góry i nad jeziora. Moje pasje to: przyroda, zwierzęta i muzyka.

  • Anna Kukieła
   Nauczyciel wychowawca

   Anna Kukieła

   Nauczyciel wychowawca

   Ukończyłam Liceum Muzyczne w klasie fletu i Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie saksofonu. Dyplom otrzymałam na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki.

   Uczę malarstwa, kaligrafii. Zajmuję się też prowadzeniem warsztatów z zakresu sprawności technicznych i doświadczalnych. Od 4 lat prowadzę stowarzyszenie non profit Science Of Mind,  które zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla młodzieży z różnych dziedzin. Działalność stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na rozwijaniu pasji dziecięcych, związanych z naukami przyrodniczymi, elektronicznymi.

   Mam ukończony kurs Montessori z zakresu klas 1-3, obecnie jestem w trakcie kursu dla klas 4-6 (PIM). Ukończyłam studia z zakresu nauczania plastyki i techniki a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych dotyczących nauczania informatyki. Od 12 lat związana jestem z pedagogiką Montessori, mój syn ukończył przedszkole i szkołę a ja od kilku lat jestem czynnym nauczycielem montessoriańskim. W pracy pedagogicznej szczególnie skupiam się na kwestiach związanych z rozwijaniem kreatywności i myślenia nieliniowego.

   Pracę z dziećmi wybrałam świadomie, podziwiając szlaki którymi podąża dziecięca ciekawość świata.

   Prywatnie:

   Jestem mamą 16 letniego syna, miłośnika elektroniki i wszelakich spraw związanych z techniką. Hodujemy wspólnie płazy i gady, naszym pupilem jest gekon Trawek.

  • Magdalena Zaporowska
   Nauczyciel języka polskiego, wychowawca w klasie żółtej

   Magdalena Zaporowska

   Nauczyciel języka polskiego, wychowawca w klasie żółtej

   Jestem magistrem filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, socjoterapeutą, trenerem twórczości i różnych form aktywnej edukacji. Od prawie 12 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą jako pedagog, wychowawca, nauczyciel i terapeuta. Aktualnie rozpoczynam swoją przygodę z pedagogiką Montessori na kursie szkolnym i przedszkolnym PIM.

   To co najbardziej mnie urzeka w kontakcie z dziećmi to ich niespożyta energia, nieustanna potrzeba zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, a także prostolinijna mądrość w widzeniu świata. Są fantastycznymi przewodnikami, ciągle się od nich uczę zachwytu i zadziwienia.

   W pedagogice Montessori najbardziej podoba mi się wychowywanie do samodzielności i odpowiedzialności oraz bezwzględny szacunek do potrzeb dziecka.

   Prywatnie:

   jestem mamą Franka i Zosi. To absolutnie przygoda mojego życia. Uwielbiam rękodzieło, haft kaszubski, szydełkowanie, szycie, renowację starych mebli. Tworzenie to moja najbardziej naturalna potrzeba. W wolnych chwilach polityka i dobra publicystyka i koniecznie książka.

  • Katarzyna Bednarz
   Nauczyciel wspomagający

   Katarzyna Bednarz

   Nauczyciel wspomagający

   Jestem magistrem filologii polskiej, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu logopedii i oligofrenopedagogiki. Aktualnie jestem w trakcie kursu Wczesnoszkolnej Edukacji Montessori (PIM). Stałam się słuchaczką i absolwentką studium biomasażu, by łączyć techniki usprawniania małej i dużej motoryki oraz koncentracji poprzez ruch i dotyk.
   W ciągu 3 lat pracy w szkole podstawowej, przedszkolu i poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wyspecjalizowałam się w pracy z dziećmi z zaburzoną komunikacją (w tym autyzm, afazja), ORM oraz niepełnosprawnych intelektualnie.
   W pedagogice Montessori doceniam indywidualne podejście do dziecka i nastawienie na kształcenie zmysłów. W pracy z najmłodszymi inspiruje mnie ich pasja i energia, z jaką samodzielnie doświadczają i odkrywają świat.

   Prywatnie:

   Mama 8-letniego pasjonata samolotów okresu II wojny światowej. Lubię spędzać czas w bliskim otoczeniu roślin. W wolnych chwilach odkrywam zapomniany świat baśni europejskich, poszerzam swoją wiedzę o naturalnych zabiegach leczniczych.

  • Rafał Bednarz
   Nauczyciel historii, świetlica

   Rafał Bednarz

   Nauczyciel historii, świetlica

   Jestem absolwentem historii, którą ukończyłem na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Nauczycielem zostałem z powołania, a historia od zawsze była moją pasją dlatego tym bardziej cieszę się, że mam okazje towarzyszyć dzieciom w poznawaniu jej jako nauczyciel Montessori . Praca z dziećmi jest tym co sprawia mi radość oraz napawa mnie nieustanną energią i optymizmem. Codzienne przyglądanie się temu jak rozwijają się i zdobywają nową wiedzę na temat świata jest dla mnie nagrodą samą w sobie.

   Prywatnie:

   Czas wolny spędzam najczęściej w gronie najbliższych oraz oddając się swoim pozostałym zainteresowaniom jak gra na gitarze basowej lub ciekawa książka. Dodatkowo planuję w najbliższym czasie rozpocząć studia doktoranckie.

  • Magdalena Jarzębowska
   Nauczyciel przyrody

   Magdalena Jarzębowska

   Nauczyciel przyrody

   Z wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych i magistrem ochrony środowiska. Moje specjalności biologiczne to ekologia wód, ewolucjonizm i genetyka. Ukończyłam również studia podyplomowe z chemii, która fascynowała mnie od zawsze na równi z biologią, szczególnie w aspekcie ochrony środowiska. Po kilku latach pracy naukowej na uczelni, zdecydowałam się robić to co kocham najbardziej czyli uczyć. Od sześciu lat prowadzę firmę edukacyjną, prowadzącą warsztaty przyrodnicze w przedszkolach i szkołach. Dzięki czemu na co dzień mogę rozpalać w młodych umysłach miłość i szacunek do otaczającej przyrody. Współpracuje również stale z Uniwersytetem Dzieci w Krakowie, Uniwersytetem Dziecięcym w Mielcu, Wieliczce oraz Politechniką Dziecięcą w Rzeszowie. Jestem autorem tekstów do książek naukowych dla dzieci. Przez 3 lata prowadziłam na Uniwersytecie Łódzkim zajęcia z dydaktyki biologii i przyrody, kształcąc przyszłych nauczycieli tych przedmiotów.

   Prywatnie:

   Fascynuje mnie cały świat, a najbardziej bezkresne piękno i harmonia przyrody. Odpoczywam chodząc po górach. W wolnym czasie lubię wspierać mądre akcje, pomagające poszerzać tzw. „świadomość ekologiczną”. Hoduję kilka gatunków bezkręgowców, które w zamian za wikt i opierunek, ubarwiają niektóre z moich zajęć.

  • Karolina Mełech
   Nauczyciel - wychowawca

   Karolina Mełech

   Nauczyciel - wychowawca

   Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Śląskiego o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Ukończyłam studia licencjackie o specjalnościach asystent osoby niepełnosprawnej oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Aktualnie jestem w trakcie kursu szkolnego Montessori (PIM).

   W pracy z dziećmi cenię sobie to, że każdy dzień jest inny i w każdym dniu uczę się czegoś nowego. Wolność i swoboda jakie towarzyszą dzieciom są czymś niezwykłym, czymś co powoduje że staję się jeszcze lepszym nauczycielem i zarazem człowiekiem. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i dostarcza wiele radości, bo „kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”, jak napisał Janusz Korczak.

   Prywatnie:

   Jestem mamą wspaniałego Michałka, który uczy mnie każdego dnia jak patrzeć na otaczający nas świat oczami dziecka. Uwielbiam wspólne podróżowanie wraz z mężem, jazdę na nartach i rowerze.

  • Katarzyna Gaborek
   Nauczyciel

   Katarzyna Gaborek

   Nauczyciel

   Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowałam także pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, a aktualnie jestem w trakcie szkolnego kursu Montessori (PIM). W pracy z dziećmi najbardziej lubię możliwość wspólnego poznawania i odkrywania tego, co nas otacza. Dzięki nim nieustannie się uczę – czerpania radości z najdrobniejszych spraw, cierpliwości i dociekliwości. Niezmiennie zaskakuje mnie ich prostolinijność, entuzjazm i wrodzona ciekawość świata. W pedagogice Montessori najbardziej cenię indywidualne podejście do dziecka, a także możliwość podążania za jego potencjałem i zainteresowaniami.

   Prywatnie:

   Interesuję się literaturą najnowszą i dziecięca. Lubię poznawać nowe miejsca i przemierzać górskie szlaki, podziwiając piękno i spokój przyrody.

  • Renata Antosz
   Nauczyciel specjalny

   Renata Antosz

   Nauczyciel specjalny
    
   Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Akademii. Ignatianum w Krakowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego o specjalności resocjalizacja z interwencją kryzysową. Obecnie

   kończę studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki z terapią pedagogiczną. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobyłam również na licznych kursach i szkoleniach m. in. Trening Umiejętności Społecznych – terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu, Edukacja seksualna oraz Stosowana Analiza Zachowania w pracy terapeutycznej z osobami z autyzmem. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. W pedagogice Montessori cenię indywidualne podejście do każdego dziecka.

   Prywatnie:

   Moją największą pasją jest żużel. Ten czarny sport dostarcza mi w życiu dużo emocji. W wolnych chwilach tańczę lub chodzę po górach. Po pracy lubię spotkać się z przyjaciółmi, aby wspólnie pograć w gry planszowe.

  • Agata Rolska
   Nauczyciel angielskiego

   Agata Rolska

   Nauczyciel angielskiego

   Jestem nauczycielką języka angielskiego. Uprawnienia do nauczania uzyskałam na wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Tam również odbyłam studia podyplomowe z zakresu języka biznesu.

   Po ukończeniu studiów pracowałam ze wszystkimi grupami wiekowymi. Prowadziłam zajęcia w gimnazjum i liceum oraz prywatnych szkołach językowych. Posiadam dziesięcioletnie doświadczenie w pracy lektora w tym trzyletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z młodszych klas szkoły podstawowej.

   Jestem pasjonatką metodyki nauczania języków obcych, entuzjastką przemyślanego łączenia tradycyjnych i nowoczesnych podejść w procesie nauczania i uczenia się. W swojej praktyce propaguję kreatywne i motywujące lekcje które aktywizują twórczość i potencjał ucznia.

   Polegając na założeniu Marii Montessori, która wierzyła, że „edukacja jest naturalnym procesem, nie polega na słuchaniu lecz na zdobywaniu doświadczenia”. Znaczną część lekcji staram się przeznaczać na przekazanie inicjatywy uczniom, którzy starają się samodzielnie odkryć nowe informacje, mają okazję wykorzystać je w praktyczny sposób, przez co angażuje ich to w proces uczenia się polisensorycznie – dzieci wykorzystują swoje indywidualne umiejętności i talenty a uczenie się sprawia mi ogromną przyjemność.

  • Ewa Malinowska
   Nauczyciel angielskiego

   Ewa Malinowska

   Nauczyciel angielskiego

   Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Akademii Ignatianum w Krakowie.

   Zawsze chciałam uczyć dzieci. Ich energia, spontaniczność i kreatywność sprawia, że to praca, w której nigdy nie jest nudno.

   Prywatnie:

   Lubię spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. Gdy chcę odpocząć uciekam na wieś, podróżuję, czytam, jeżdżę na rowerze a w zimie na łyżwach.

  • Anna Pomykalska – Marczuk
   Nauczyciel

   Anna Pomykalska – Marczuk

   Nauczyciel

   Jestem absolwentką Instytutu Sztuki przy Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Studiowałam również malarstwo i rysunek w Kijowie. Zajmuję się malarstwem, fotografią, moje prace eksponowane są na wystawach w kraju i zagranicą. Jestem laureatką nagród w wielu konkursach fotograficznych.

   Od roku 2001 jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Od roku 2006 współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie prowadzę zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

   Prywatnie:

   Jestem mamą Mikołaja, lat 15, oraz właścicielką psa Leona (cavalier king charles). Więcej informacji o mnie na stronie www.annapomykalska.pl

  • Michał Jarosz
   Nauczyciel w-f oraz wychowawca na świetlicy

   Michał Jarosz

   Nauczyciel w-f oraz wychowawca na świetlicy

   Zainteresowanie sportem mam zapisane w genach. Pochodząc z rodziny sportowej od dziecka spędzałem mnóstwo czasu na różnego rodzaju aktywnościach ruchowych. Od zawsze moja sympatia była po stronie gier zespołowych i najbliższa mojemu sercu jest koszykówka. Obecnie jednak większość wolnego czasu spędzam na grze w tenisa ziemnego, squasha, jeździe na rolkach, rowerze górskim a zimą uwielbiam jeździć na nartach i łyżwach. W pracy z dziećmi najbardziej lubię widzieć na ich twarzach radość z tych małych i tych dużych sukcesów sportowych. Przełamywanie swoich słabości i lęków, kształtowanie charakterów i pozytywnych postaw. To jest sport w najczystszym wydaniu.